Výlet na Ibizu aneb ERASMUS ve Španělsku (3)

ibiza-cala-taridaV prvním článku série Studentem v Madridu aneb ERASMUS ve Španělsku jsem popsal, jak může vypadat studium na zahraniční univerzitě, v tom druhém pak o klubu ESN, možnostech vyžití a zábavy v Madridu a dnes budu psát o největším ERASMUS výletu na světě – výletu na Ibizu.

ESN Ibiza trip, jak se výlet jmenuje, je vskutku největší organizovaná akce v rámci sítě ESN. Je to totiž výlet pro 2400-3000 studentů na 5 dní, o které se stará 150 organizátorů ze všech možných ESN sekcí celého Španělska.

Program

Každý ročník se trošku líší, nicméně základ zůstává stejný. Slunce, moře, alkohol, párty a pohoda – to jsou slova, který určitě charakterizují každý ročník.

301764_10150738858191389_607976388_9909839_788303913_nZačíná se tím, že se všichni účastníci dopraví na Ibizu. Jednotlivé autobusy si zajistí každá sekce zvlášť, takže na cestě Španělskem do Valencie budete mezi svýma. Dále se cestuje trajektem a to vždy několik sekcí dohromady. První párty proběhla už tady na palubě a je pravda, že někteří studenti námořní plavbu s houpáním a tanec v podnapilém stavu zvládali hůře. Přidám ještě upozornění, že byste se neměli úplně zřídit v autobuse, jinak vás na trajekt nepustí. Jednoho takového chudáka, který nemohl ani stát, jsme tam měli. Místo výletu na Ibizu se vracel domů. Takže pozor:)

Každý den výletu pak probíhá podle podobného scénáře. Celý den máte prakticky volno, můžete si zajít do města, uvařit si oběd a tak dále. Společný program začíná až večer a hlavní událost každého dne je odjezd do jednoho ze známých klubů.

Jeden den je součástí programu taky výlet lodí na vedlejší ostrůvek Formentera. Tam si všichni půjčí auta a motorky a projedou si celý ostrov.

Celý týden se samozřejmě můžete koupat v moři, i když je v tento čas spíše pro ty otužilé.

Kluby & párty

Každý večer se jde do klubu. V roce 2012 to byly kluby Es Paradis, Privilege, Eden (později přejmenováno na Gatecrasher) a Space. Zmíním alespoň Water párty v Es Paradis a School party v Privilege, což byly podle mého ty nejlepší.

Water party @ Es Paradis

water partyEs Paradis je nádherný klub, který vás úplně pohltí atmosférou. Jednu až dvě hodiny před koncem párty navíc začne na hlavním parketu ze všech stran stříkat voda a pamalu naplňovat kruhovitý bazének, který má všude dokola schody a naplní se tak, že budete stát až po pás celí ve vodě. Více o vodních párty v klubu Es Paradis se dozvíte na oficiálních stránkách.

School party @ Privilege

Privilege je největší klub na světě. Vypadá jako obrovský hangár a uprostřed má i bazén. Atmosféra této párty se nedá úplně popsat. Téměř 3000 studentů z celého světa, výborná muzika… své známé ztratíte brzy, ale to vůbec nevadí.

Hotel

Ubytování se dost lišilo, přece jen tisíce lidí nemohou bydlet na jednom místě. My měli apartmán vždycky na 3 lidi s vlastní kuchyňkou a obývákem, s výhledem na moře a bazénem hned za balkónkem.

Ceny

Výlet jako takový (ubytování, doprava, všechny vstupy na párty) stál 250 EUR. V každém vstupu byl také jeden welcome drink. V klubech pak stálo pivo a nealko zhruba 5 EUR a koktejl (ron con cola apod.) kolem 8 EUR. Ceny potravin v supermarketu nejsou takhle mimo sezónu přemršťené (v podstatě srovnatelné s Madridem) a tak si můžete celý výlet společně levně vařit. Všude okolo jsou pak restaurace a i nějaký ten levnější fast food se tu najde.

Program v PDF

Pro procvičení španělštiny a pro zajímavost si můžete stáhnout podrobný program výletu z roku 2012 naší sekce: Folleto Ibiza 2012.

Letošní ročník, který startuje 30. dubna, už asi nestihnete. Ale co ten příští?Napsat komentář