Anglicko-španělské offline slovníky pro Android

Mezi naprosto základní výbavu každého studenta patří slovník. Nabídka česko-španělských slovníků pro mobilní telefony je však zatím pro Android dost omezená (kvalitní česko-španělský slovník je k dispozici zatím jen pro iPhone), a tak každý, kdo chce skutečně kvalitní a obsáhlý slovník, bude muset zatím zabrousit do slovníků anglicko-španělských, popř. výkladových.

Pozn.: Článek se věnuje slovníkům, které fungují offline, tedy bez internetu. Není tak při jejich používání nutné platit za přenesená data.

SpanishDict

Pokud za slovník nechcete platit, je SpanishDict výbornou volbou. Obsahuje jednoduché překlady slov a pokud se připojíte na internet, nabídne i přehrání výslovnosti a podrobnější informace k překladu. Slova je možné přidávat do oblíbených, což bohužel není u jiných slovníků běžné (i když velice užitečné!).

Výborná je také přítomnost základních slov a frází pro různé situace (randění,  nakupování, apod.), která je doplněna i namluvenou výslovností.

Jako třešnička na dortu je k dispozici i jednoduchá hra, která testuje vaši slovní zásobu. Tuhle bezplatnou aplikaci zkrátka musíte mít!

Oxford Spanish English Dictionary

Oxfordský slovník je nejobsáhlejší slovník, který lze momentálně pro Android sehnat. Věnuje se 24 dialektům španělštiny,  obsahuje 480 000 překladů a pár stránek o gramatice. Uchovává seznam naposledy hledaných slov. Bohužel chybí pokročilé funkce a hledání slov v jiném než základním tvaru. Tvary sloves neumí ani zobrazit, obsahuje pouze informaci, do které skupiny sloveso patří, abyste si tvar mohli odvodit sami. Pořídíte za $24.99.

Merriam-Webster’s Spanish-English Dictionary

Slovník od Merriam-Webster patří také mezi placené aplikace. Za cenu $24.95 dostanete přes 100 000 překladů, což je míň než u Oxfordského konkurenta. Zařadil jsem jej však do článku, protože dokáže hledat slova v jakémkoli tvaru. Obsahuje také hledání hlasem (pouze však při zadávání anglických pojmů). Velice podobný je slovník SlovoEd English-Spanish.

Ostatní

Pokud jste si ještě nevybrali, zkuste se podívat na ostatní dostupné slovníky, např. Collins Spanish Dictionary.

Všechny zmíněné aplikace najdete v Android Marketu.

Oxford Spanish English Dictionary je momentálně (leden 2011) slevněný na 177 Kč, proto bych jeho nákup zvážil:)Napsat komentář