DictionaryForMIDs aneb česko-španělský offline slovník nejen pro Android

Na estudiante.cz jsme se již věnovali slovníkům pro Android v článku Anglicko-španělské offline slovníky pro Android. Někdy však neznáme anglický výraz a potřebujeme zkrátka překlad z češtiny. Žádný pořádný slovník tohoto typu však pro Android zatím není, nicméně i jednoduchý slovník typu DictionaryForMIDs může přijít vhod.

DictionaryForMIDs je kolekce mobilních aplikací pro různé platformy a sada nejrůznějších slovníků, které lze do těchto aplikací nainstalovat. Tyto slovníky fungují offline a nepotřebují ke svému chodu internetové připojení.

V tomto článku se budu věnovat pouze verzi pro Android a způsobu, jak do něj doinstalovat slovník česko-španělský.

Slovník je vskutku jednoduchý a to nejen svým rozhraním. V češtině je podporováno vyhledávání i bez diakritiky, pokud však chcete hledat v opačném směru, je potřeba zadávat slova s diakritickými znaménky, což není zrovna příjemné. Slovesa lze hledat jen v infinitivu a k jednotlivým záznamům nejsou uváděny ani základní informace (např. se nedozvíte, zda je podstatné jméno mužského nebo ženského rodu).

Instalace: najděte slovník v Android marketu, buď podle jména DictionaryForMIDs, nebo využijte přiložený QR kód a aplikaci nainstalujte.

Po spuštění lze v nabídce menu – dictionary – download stáhnout některé další slovníky z internetu. Česko-španělský mezi něma ovšem nenajdete. Ten je potřeba stáhnout manuálně odsud. Stažený slovník rozbalte do libovolné složky a později ho můžete jednoduše v aplikaci vybrat pomocí menu – dictionary – from file. Pokud máte zájem i o jiné slovníky, široký výběr najdete na oficiálních stránkách programů tady: http://dictionarymid.sourceforge.net/dict.html.Napsat komentář