Couchsurfing.org – nejen pro cestovatele

Nemusíte utrácet peníze za spaní v hotelech a přesto můžete přespat kdekoliv na světě, nemusíte kupovat drahé a neaktuální průvodce a přesto navštívíte ta nejlepší místa ve městě; navíc získáte nové přátele, poznáte místní kulturu a zlepšíte si cizí jazyk. O čem je řeč? O couchsurfingu.

Couchsurfing.org je komunitní síť lidí, kteří hledají a nabízejí možnost krátkodobého ubytování, a to čistě na základě dobrovolnosti. Ne každý však chce ubytování poskytnout a ne každý chce spát na gauči. Nevadí. Couchsurfing nabízí pro každého něco.

Pro mladé lidi je couchsurfing takovou levnější alternativou hostelů. Někdo nabízí pouze přespání na zemi ve spacáku, ale většinou se snaží hostitel dopřát návštěvě postel nebo gauč. Někdy i samostatný pokoj. Častokrát vás couchsurfer pohostí jídlem a ukáže vám město.

Pokud nemáte na cestování čas nebo finanční prostředky, můžete naopak ostatní lidi ubytovat u sebe. Vzít si však cizince domů může být i nebezpečné, proto má couchsurfing.org systém hodnocení, který možná rizika eliminuje. Každý člověk si na svém profilu jasně určí, o co přesně má zájem a co nabízí, a nemáte-li místo, nebo zkrátka nikoho ubytovat nechcete, nemusíte.

Ať už hodláte využít možnosti přespání nebo ne, couchsurfeři jsou především lidi, které lze vytáhnout ven. Můžete se od nich hodně naučit o kultuře a jazyku, nechat si poradit nebo jít s něma třeba jenom zapařit.

Místní couchsurfeři často pořádájí různé srazy, kde si lze jen tak přijít nezávazně pokecat. Těchto setkání se účastí jak místní, tak cizinci, kteří jsou zrovna ve městě. Umožní vám to najednou poznat více lidí, načerpat inspiraci, vyměnit si cestovatelské zkušenosti.

Pro nás jsou zajímavé zejména setkání jazykového charakteru, která jsou v každém větším městě a nabízí vynikající možnost najít si španělsky (či jinak) mluvící přátele.

Couchsurfing vám zkrátka obohatí život.Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář