Španělsky snadno a rychle

Španělsky snadno a rychle je jazyková učebnice španělštiny od známého českého polygota Františka Vymazala. O jeho metodách výuky se můžete dočíst např. na Wikipedii:

Jeho učebnice, především proslulá řada „snadno a rychle“, navržená pro samouky, byly založeny na zajímavém výukovém systému – student se měl učit kratičké příkladové věty, pomocí nichž si měl osvojit gramatiku i slovní zásobu. Slovní zásoba nebyla nikdy vysvětlována ani učena samostatně, ale pouze na příkladových větách z praktického života. Tyto příkladové věty, které se měl student naučit nazpaměť, byly rozděleny do jednotlivých úloh (v každé učebnici jich bylo několik desítek, nejčastěji dvacet až padesát, každá úloha se soustředila na určitý jazykový jev) a doprovázeny velmi stručným a srozumitelným teoretickým výkladem gramatiky a případně dalšími úkoly k procvičování. Narozdíl od zvyklostí současných jazykových učebnic netvořily většinou tyto příkladové věty záměrně žádný souvislý text, žák se je měl učit nazpaměť zvlášť.

Přestože se jedná o trošku netradiční učebnici, napsanou lehce archaickým jazykem (je stará skoro celé století), může být někomu v začátcích studia španělštiny nápomocná. Minimálně však poslouží jako zajímavost:)

< Stáhnout učebnici Španělsky snadno a rychle >

Další informace a odkazy ke stažení nejen této konkrétní učebnice najdete v článku František Vymazal – „Snadno a rychle“.Příspěvek byl publikován v rubrice Učebnice se štítky a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Španělsky snadno a rychle

Napsat komentář