Tutoring aneb postarejte se o zahraničního studenta

Tutoring, někdy také nazývaný jako buddy system, je jedním z hlavních pilířu aktivit mezinárodních studentských klubů. Jeho cílem je každému zahraničnímu studentovi, který přijíždí na výměnný studijní pobyt, přiřadit český protějšek, který mu pomůže se v novém městě a univerzitním prostředí zorientovat.

Jedná se o skvělý způsob, jak poznat studenty ze zahraničí, navázat přátelství a procvičit si jazyk!

S čím je potřeba „zahraňákovi“ pomoci?

Pomoc obvykle začíná vyzvednutím studenta na nádraží a vyřešení formalit při nástupu na koleje. Dále se podle jeho potřeb obvykle zařizuje šalinkarta, bankovní účet, pojištění, popř. je nutné s ním navštívit cizineckou policii a přihlásit ho k pobytu.

Zbytek je čistě individuální. Někteří se se svými přidělenými studenty už nesetkají, u jiných vznikají přátelství na celý život. Zahraňák bude určitě rád, když ho provedete městem, ukážete mu vaše oblíbené podniky a místa, poradíte mu apod.

Jak se zapojit?

Vstupní podmínkou je býti studentem vysoké školy a existence příslušného mezinárodního studentského klubu. Většina klubů v ČR je zapojena do evropské sítě ESN (Erasmus student network), a jejich seznam najdete na stránkách ESN ČR.

Poté je potřeba se do klubu zaregistrovat a přihlásit se k tomuto programu. Přihlášky pro tutorování v dalším semestru se řeší už teď, takže neotálejte!



Napsat komentář