Vyplatí se vám komerční jazykový kurz?

Každý má rád jiný způsob učení. Komerční kurzy nemusí vyhovovat všem, ale mají několik výhod a domnívám se, že můžou do začátku hodně pomoci.

Co vám nabídne komerční kurz oproti samostudiu?

Lektora, rodilého mluvčí. Pokud nemáte žádné španělsky mluvící přátelé, je tento bod naprosto zásadní. Nejen, že vás takový učitel hlídá, abyste nedělali chyby, ale máte možnost se kdykoliv na něco zeptat nebo si nechat něco dovysvětlit. Pokud učitele nemáte, můžete se stále zeptat v naší poradně.

Kamarády. V každém kurzu se najde alespoň jeden nebo dva lidi, se kterými si budete rozumět. Není nad to mít přátelé se společnými zájmy. Můžete se společně učit, udělat si tematickou párty nebo vyjet do španělsky mluvící země.

Zábavu. Při hodinách se s velkou pravděpodobností hodně nasmějete a pobavíte a to se vám doma u učebnice nestane.

Přiměřené tempo výuky. Jen málo z vás má tolik času a chuti, aby ho komerční kurz při studiu brzdil. A pro nás všechny ostatní takový kurz znamená určitý dohled nad tím, abychom nelenili a nezaháleli. Jazykové školy se většinou drží rychlosti co jeden rok, to jedna úroveň (při čtyřech hodinách výuky týdně), tak, aby se úroveň B2 podle evropského rámce stihla za čtyři roky, podobně jako na gymnáziu.

Motivace. Jak už to tak bývá, lidi si většinou váží toho, co si zaplatí. Pokud si tedy koupíte komerční kurz, bude vám líto na něj nechodit. Nejde však jen o finance. Motivovat vás bude i stále se zvyšující úroveň vašich spolužáků a pokrok, který budete dělat.

Existují samozřejmě i stinné stránky komerčních kurzů:

Cena. Studium v jazykových školách nebývá zrovná levné.

Nutnost domácí přípravy. Nečekejte, že se všechno naučíte na hodině. Pokud nemůžete věnovat několik dalších hodin nad rámec kurzu domácí přípravě, ani na kurz nechoďte, nic byste z něj neměli. Je potřeba procvičovat gramatiku v domácích úkolech, učit se nová slovíčka a tak dále.

Závěr?

Podle mého názoru je určitá pomoc ve studiu potřebná především na začátku, kdy tzv. neumíte ani slovo. V této fázi vám některé oblíbené způsoby studia (koukání na filmy, čtení knih atp.) neposlouží. Pro osvojení správné výslovnosti, posílení motivace a jako prostředek k navázání nových přátelství je komerční jazykový kurz dobrou volbou.1 komentář u “Vyplatí se vám komerční jazykový kurz?

Napsat komentář